BURULAŞ en büyük 500 arasında

27Krizin etkilerinin görülmeye basladigi 2008 yilinda birçok sirket zarar açiklarken, Bursa Büyüksehir Belediyesi istiraklerinden Bursa Ulasim-Toplu Tasim Isletmeciligi San. ve Tic. A.S. (BURULAS) Fortune Dergisi'nin Türkiye'nin En Büyük 500 Sirketi arasindaki yerini aldi.
 
Her geçen yil kendini yenileyen ve birçok özel sektör sirketini geride birakan BURULAS, Türkiye'nin dev isimleri arasinda yer alarak önce Bursa'nin sonrasinda da Büyüksehir Belediyesi'nin adini Ulasal baza tasiyor.  Kuruldugu 1998 yilindan bugüne degin sürekli büyüyen ve gelisen, Bursa ulasiminda önemli katki saglayan BURULAS, Büyüksehir Belediyesi'nin de destegi ile gücüne güç katiyor.
 
fortune2
 


329'UNCU SIRAYA YÜKSELDI
 
BURULAS, Fortune Dergisi'nin 2008 yili Türkiye'nin En Büyük 500 Sirketi siralamasinda bir önceki yila göre yüzde 13,7'lik artis saglayarak 165 milyon 684 bin 461 TL'lik net satis ile 355'inci siradan 329'uncu siraya yükseldi. Fortune 500'de yer alan sirketlerin 243'ü Istanbul'dan listeye girerken Bursa 28 sirket ve toplam satislardan aldigi yüzde 1,9'luk pay ile dördüncü sirada yer aldi. Listede tek kamu kurumu niteligi de tasiyan BURULAS, Bursa nezdinde Türkiye'nin devleri arasinda giren Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.S., Türk Prysmian Kablo ve Sistemleri As gibi firmalarin arasinda Bursa'nin ve Büyüksehir Belediyesi'nin adini duyurdu.
 
 
 
fortune
 
NET KAR SATISINDA DENGE KORUNDU
 
Fortune 500 Türkiye listesinde yer alan sirketlerden 358'i kar açiklarken 142'si ise zarar açikladi. 2008 yilinda Fortune 500 listesine giren sirketlerin net satis karliligi da bir önceki yila göre yüzde 45,5 düserken BURULAS'in net karinda geçtigimiz yila oranla bir degisiklik yasanmadi. BURULAS, bir önceki yila göre net kar satisinda ayni rakami korudu.
Seyahat ve tasimacilik hizmetleri sektöründe listeye giren BURULAS, Türk Hava Yollari A.O'nun basi çektigi listede 10'uncu sirada yer aldi. Bursa'da sektörde yer alan diger bir kurulus da 6'inci siradaki Kamil Koç Otobüsleri A.S. oldu. Çalisan basina satis hacmi siralamasinda dis ticaret ve bilisim sirketlerinin öne çiktigi en verimli sirketler siralamasinda da BURULAS, Net satislar/ Özkaynak oraninda 34'üncü sirada yer aldi.
 
BURSA IÇIN ÇALISIYORUZ
 
Göreve geldikleri günden itibaren Büyüksehir Belediyesi'nin destekleri ile Bursa için çalistiklarini ifade eden BURULAS Murahhas Üyesi ve Genel Müdürü Dr. Ali Kaya, Bursa'da toplu tasimacilik alaninda verilen hizmetlerinin karsiliginin alinmaya basladigini dile getirdi. Kaya, Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe'nin göreve geldigi günden itibaren öncelikli olarak ulasimi masaya yatirdigini, kendilerine güven ve destegin sürdügünü kaydetti. Dr. Ali Kaya, "Bugün gelinen noktada öncelikle Bursa halkina ve BURULAS çalisanlarina tesekkür ediyorum" dedi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler