Tramvaya Bayram İlgisi

BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESINDE ULASIMA AÇILAN DAVUTKADI TRAMVAY HATTINDA BÖLGE HALKI SEFERLERE YOGUN ILGI GÖSTERDI, 5 GÜNDE 4 BIN 644 YOLCU TASINDI.


GÜNDE ORTALAMA 600 KISININ ULASIM IÇIN KULLANDIGI CUMHURIYET CADDESI TRAMVAY HATTININ DAVUTKADI'YA KADAR UZATILMASIYLA GÜNLÜK YOLCU SAYISI 900'Ü ASTI.

Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan Kurban Bayrami öncesinde ulasima açilan Cumhuriyet Caddesi - Davutkadi tramvay hatti, bayram boyunca vatandaslardan yogun ilgi gördü. Arife günü ve bayram boyunca 4 bin 644 vatandas ulasim için tramvayi tercih etti.

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin tarihi çarsi ve hanlar bölgesine ayri bir deger kazandirmak amaciyla hayata geçirdigi Cumhuriyet Caddesi tramvay hattinin ulasim fonksiyonu kazandirilmasi amaciyla Davutkadi'ya kadar uzatilmasi bölge halkinin ulasim tercihlerini de degistirdi. Incirli Caddesi boyunca Davutkadi Dökümhane Hamami önüne kadar uzatilan 2,5 kilometrelik hatta Kurban Bayrami öncesi baslayan seferler bölge halkindan yogun ilgi gördü. Çarsi bölgesine ulasim için otobüs ve taksi dolmuslari tercih eden vatandaslar, tramvayla birlikte rayli sisteme yöneldi. Arife günü ve bayram boyunca tramvayla tasinan yolcu sayisi 4 bin 644'ü buldu.

Yolcu sayisi yüzde 50 artti


Cumhuriyet Caddesi tramvay hattinda tasinan günlük yolcu sayisi, Davutkadi hattinin seferlere açilmasiyla yüzde 50 oraninda artti. Günlük ortalama 600 yolcunun tasindigi hattin uzatilmasi ile bu sayi 900'ü asti. Arife günü 926 kisi ulasim için tramvayi tercih ederken, bayramin birinci günü 558, ikinci günü 916, üçüncü günü 944 ve son günü ise 1300 kisi tramvayla yolculuk yapti.

Incirli'de degisim basliyor


Cumhuriyet Caddesi'nde oldugu gibi tramvayla birlikte Incirli Caddesi'nin prestijli bir bölge haline gelecegini dile getiren Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, bölgedeki hummali çalismalarin sürdügünü kaydetti. Gerek çevre düzenlemeleri gerekse isiklandirma çalismalari ile Incirli Caddesi'nin de Cumhuriyet Caddesi gibi sürekli yasayan bir bölge haline gelecegini ifade eden Baskan Altepe, yolcu sayisinin her geçen gün artmasi ile projenin de amacina ulasacagini vurguladi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler