Büyükşehir'den Yıldırım'a Bayram Hediyesi

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN CUMHURIYET CADDESI’NI YILDIRIM’A ULASTIRAN TRAMVAY HATTINDA, SEFERLER BASLADI.


BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, 2,5 KILOMETRELIK CUMHURIYET CADDESI – DAVUTKADI TRAMVAY HATTININ SÖZ VERILDIGI GIBI KURBAN BAYRAMI’NDA BITIRILMESININ HEYECANINI YASADIKLARINI SÖYLEDI.


BASKAN ALTEPE, “BURSA, ÇOK HIZLI KABUK DEGISTIRIYOR. TÜRKIYE’NIN YILDIZI PARLIYOR” DEDI.


ÇALISMA VE SOSYAL GÜVENLIK BAKANI FARUK ÇELIK, ÜLKENIN YASADIGI ZOR GÜNLERE ISARET EDEREK, YEREL YÖNETIMLERININ BASARILI ÇALISMALARININ BU ZOR GÜNLERI ASMADA ÖNEMLI ROL OYNADIGINI BELIRTTI.


BAKAN ÇELIK: “BIR ISI HEM SÖYLEYIP HEM YAPMAK DÜRÜST SIYASETÇILERIN ISIDIR. SÖZÜNÜN ERI OLAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE’YI VE EKIBINI TEBRIK EDIYORUM.”

Büyüksehir Belediyesi tarafindan kente kazandirilan ve Cumhuriyet Caddesi’ni Yildirim ile bulusturan tramvay hatti, söz verildigi gibi Kurban Bayrami arifesinde törenle hizmete açildi.
 

Cumhuriyet Caddesi’nde kent aksesuari olarak faaliyet gösteren tramvayi Davutkadi’ya ulastiran hatta, seferler, Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakani Faruk Çelik’in katildigi törenle basladi.

Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Kayihan istasyon meydaninda gerçeklestirilen törende, söz verildigi gibi Yildirim - Davutkadi tramvay hattinin bayramda seferlere baslamasinin sevincini yasadigini söyledi. Davutkadi hatti ile mevcut 1,5 kilometrelik tramvay hattina 2,5 kilometre daha eklendigini kaydeden Baskan Altepe, “Çok kisa zamanda çok güzel isler basarildi. Davutkadi tramvay hattinin deneme seferleri bugün saat 13.00’da yapildi, saat 15.00’de de açilisini yaptik. BURULAS Genel Müdürü Levent Fidansoy ve ekibi bizleri mahcup etmedi ve söz verdigimiz gibi tramvayi Kurban Bayrami’na yetistirdik” dedi.

“Bursa kabuk degistiriyor”


Bursa’nin bu dönemde çok hizli gelistigini söyleyen Baskan Altepe, “Bursa, çok hizli kabuk degistiriyor. Merkezi yönetimin yatirimlariyla da sagliktan egitime kadar her alanda gelisim yasaniyor. Türkiye’nin yildizi parliyor. Bursa’da bugüne kadar yapilmayanlar yapiliyor. Tramvay hatti da Bursamiz’i gelecege tasiyor” diye konustu.

Ulasimda rayli sistemde, kisi basina düsen en yogun yatirim miktarinin Bursa’da oldugunu da dile getiren Baskan Altepe, “Cumhuriyet Caddesi tramvay hattinin Yildirim etabi ile Incirli Caddesi de hareket kazanacak. Bursa’nin tarihiyle, turizmiyle yasayan canli bir kent olmasini hedefliyoruz. Her yil 60 bin nüfusun arttigi Bursa’da çarsinin vizyonunu artiran tramvay, çarsiyi ve hanlar bölgesini de Yildirim ile de bulusturacak. Yildirimlilarin çarsiya ulasmasi daha da kolaylasacak” seklinde konustu.

“Incirli Caddesi’nin vizyonu artacak”


Baskan Altepe, Incirli Caddesi’nin tramvay ile daha da gelisecegini ifade ederek, “Incirli Caddesi kötü durumdaydi. Tramvayla bu caddenin de vizyonu artacak. Isiklandirmadan yola kadar cadde tümüyle yenilenecek” dedi.

Bakan Çelik’ten Baskan Altepe’ye övgü


Çalisma ve Sosyal Güvenlik Bakani Faruk Çelik de ülkenin yasadigi zor günlere isaret ederek, yerel yönetimlerinin basarili çalismalarinin bu zor günleri asmada önemli rol oynadigini belirtti. Bakan Çelik, “Millet olarak dimdik ayaktayiz. Güçlü, çaliskan bir milletiz. Buna layik olarak çalismalarimizi sürdürüyoruz. Yerel yönetimlerimizin hizmetleri gelecege dönük sehrimize renk katiyor. Tramvay hatti dogu etabi, söylendigi tarihte tamamlandi. Bir isi hem söyleyip hem yapmak dürüst siyasetçilerin isidir. Sözünün eri olan Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe’ye ve ekibini tebrik ediyorum” diyerek, Büyüksehir Belediyesi’ne övgüler yagdirdi.

Büyüksehir sözünü tuttu


Yildirim Belediye Baskani Özgen Keskin ise Büyüksehir Belediyesi ile el ele gönül gönüle sürdürülen çalismalarin ilçeyi zenginlestirdigine isaret ederek, “Baskan Altepe ve ekibinin verilen sözü tutarak ilçeye tramvayi kazandirmasindan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu hattin daha genis hatlara ulasmasini diliyorum” dedi.


Törene katilan AK Parti Bursa Milletvekili Ismet Su da Büyüksehir Belediyesi’ni Yildirim’a kazandirilan tramvaydan dolayi tebrik etti.
Konusmalarin ardindan Baskan Altepe, Bakan Çelik ile birlikte kurdele keserek, Davutkadi tramvayinin seferini baslatti. Protokol gyeleri daha sonra Kayihan’dan Davutkadi’ya kadar tramvayla yolculuk yapti.


Osmangazi Belediye Baskani Mustafa Dündar, Büyüksehir Belediyesi Baskan Danismani ve Bursa Kent Konseyi Baskani Mehmet Semih Pala ile Büyüksehir Belediyesi bürokratlari, partililer ve çok sayida vatandas da törende hazir bulundu.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler