Büyükşehir 'Vizematik' İle Vatandaşın Yanında

VIZEMATIK ILE SIRA BEKLEME DERDI SONA ERIYOR


BURULAS TARAFINDAN BURSARAY SEHREKÜSTÜ ISTASYONU'NDA KULLANIMA SUNULAN VIZEMATIK, VATANDASLARIN VIZE ISLEMLERINI SIRA BEKLEMEDEN KISA SÜREDE TAMAMLAMALARINI SAGLIYOR.

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS'in mühendisleri tarafindan yazilimi yapilan vizematik, BursaRay Sehreküstü Istasyonu'nda hizmete sunuldu.

BURULAS tarafindan vatandaslarin kullanimina sunulan vizematik, vize islemlerini en fazla 7 saniyede tamamlayacak. BursaRay Sehreküstü Istasyonu'nda hizmete sunulan vizematik, özellikle Milli Egitim Bakanligi'na bagli devlet okullarinin ögretmen ve ögrencileriyle 60 yas üzeri karta sahip vatandaslara, islemlerini çok kisa sürede yapma sansi taniyor.


BURULAS Yönetim Bilgi Sistemleri Koordinatörü Alper Güvercin, 2 ay gibi bir sürede hazirlanan ve Sehreküstü Vize Ofisi'nin yaninda bulunan vizematigin çok kisa sürede belgesiz islem yapabildigini söyledi. Vatandaslari kuyrukta bekleme derdinden kurtaran cihazin, kagit ve madeni para aldigini, para üstü verebildigini kaydeden Güvercin, ileriye dönük olarak isleme konacak kredi karti uygulamasi için hazirlanan pos bölümünün de cihazda bulundugunu ifade etti.


Vize yapilacak kartin makinenin kart bölümüne takilmasindan sonra cihazin ilgili kurumu otomatik olarak sorguladigini anlatan Güvercin, "Kart otomatik olarak veri tabani sorgusu yapiyor. Sorgulama tamamlandiktan sonra vize ücretini istiyor. Ücretin para bölümüne verilmesiyle de islem tamamlaniyor. Eger fazla ücret vermisseniz de paranizin üstü iade ediliyor. Toplam 6-7 saniye gibi kisa bir sürede kuyruk bekleme ve belge derdi olmadan islem gerçeklestirebiliyor" dedi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler