Sınırlı Ücretle Sınırsız Ulaşım


BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI KENT IÇI ULASIMDA TOPLU TASIMAYA OLAN ILGIYI ARTIRMAK AMACIYLA VATANDASLARA BIR AY BOYUNCA SINIRLI ÜCRETLE SINIRSIZ ULASIM IMKANI SAGLADI.
 

BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN UYGULAMAYA GEÇIRILEN AYLIK ABONMAN BUKART UYGULAMASI ILE INDIRIMLI 65, NORMAL ISE 95 TL VEREN VATANDASLAR 30 GÜN BOYUNCA KENT IÇINDE TOPLU ULASIM ARAÇLARI ILE ISTEDIKLERI KADAR YOLCULUK YAPABILECEK.

BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, BU UYGULAMA ILE TOPLU ULASIM ARAÇLARINI DAHA EKONOMIK HALE GETIREREK, TOPLU ULASIMA OLAN ILGIYI ARTIRMAYI AMAÇLADIKLARINI SÖYLEDI.

 

Bursa Büyüksehir Belediyesi kent içi ulasimda toplu tasima araçlarina olan ilgiyi artirmak amaciyla hayata geçirdigi Aylik Abonman Bukartlarla, vatandaslara sinirli ücretle sinirsiz ulasim imkani sagliyor. Bu uygulama ile toplu tasimanin daha ekonomik hale geldigini belirten Baskan Altepe, vatandaslarin toplu ulasima yönelmesi ile sehir içindeki trafik yogunlugunun da azalmasini beklediklerini söyledi.
 

Gerek rayli sistem yatirimlari gerekse yeni açilan yollarla Bursa'yi daha ulasilabilir kent haline getirmeyi amaçlayan Büyüksehir Belediyesi, diger taraftan da toplu ulasimi daha ekonomik hale getirmek için yeni uygulamalari hayata geçiriyor. Toplu ulasim araçlarinin ekonomik anlamda daha cazip hale gelmesi ile vatandaslarin günlük sehir içi ulasimda Bursaray, tramvay ve belediye otobüslerini tercih etmesiyle sehir merkezindeki trafik yükünün de azalmasi bekleniyor.

Sinirsiz ulasim


Toplu tasimanin ekonomik hale gelmesi ve tercih edilebilirliginin artirilmasi amaciyla baslatilan aylik abonman kart uygulamasinda Indirimli Abonman Bukart ve Tam Abonman Bukart olarak iki ayri kart satisa sunulacak. Indirimli kart kullanim hakkina sahip olan tüm vatandaslar 65 TL, indirim kapsamina girmeyen vatandaslar ise 95 TL ödeyerek 30 gün boyunca istedikleri kadar yolculuk yapabilecek. Fotograflarla kisisellestirilen kartlar, 7 nolu Gemlik, 9 nolu turistik hat ve 12 nolu gece hatti disindaki tüm hatlarda 30 gün boyunca saat 24.00'a kadar kullanilabilecek. Üçüncü kisiler tarafindan kullanildigi belirlenen karta el konulurken, kart 30 günlük süre sonuna kadar kullanilma yapilacak ve bir sondaki ay kart talebinde ise kart sahibine 50 TL ceza uygulanacak.

Toplu tasima artik daha ekonomik


Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, yeni uygulamayi kendi adina düzenlenen ve üzerinde fotografinin da yer aldigi tam abonman aylik karti ile otobüse binerek yapti. Santraj Garaj'daki otobüs duragindan Siteler- Heykel otobüsüne kartini okutarak binen Baskan Altepe, sinirli ücret ve sinirsiz yolculukla toplu tasimanin artik daha ekonomik oldugunu söyledi. Bu karti alan kisilerin bir ay boyunca toplu tasima araçlarindan istedikleri kadar yararlanabilecegini ifade eden Baskan Altepe, "Örnegin bir vatandas her gün okula giden çocuguna sürekli yol parasi vermeyecek. Bir kere 65 TL verip, bu kartlardan alacak ve 30 gün boyunca bir daha para vermeye gerek kalmayacak. Ögrenci de kartta para kalip kalmadigini düsünme derdi yasamadan 30 gün boyunca istedigi kadar yolculuk yapabilecek. Bu uygulama ile Bursa'da toplu ulasim hem ekonomik hem de cazip hale gelecek. Bu sayede vatandaslarimiz kendi araçlari ile trafige çikmak yerine toplu ulasimi tercih edecek ve kent merkezindeki trafik yogunlugu da azalacak" dedi.

Basvurular Sehreküstü istasyonuna


Ögrenci, ögretmen ve 60 yas üzeri vatandaslari kapsayan Aylik Abonman Indirimli Bukart almak isteyenler T.C kimlik numarasi, 1 adet vesikalik fotograf ve Seyahat Kartlari Uygulama Yönetmeligi ile belirlenen belgelerle Bursaray Sehreküstü Istasyonu'nda bulunan BURULAS Bilet Sistemleri Müdürlügü ofisine basvurabilecek. Aylik Abonman Bukart alacak vatandaslarin da T.C kimlik numarasi ve 1 adet vesikalik fotografla ayni yere basvurmasi gerekiyor.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler