Arabayatağı'ndan Üniversiteye Kesintisiz Ulaşım Başlıyor


159BursaRay'i Üniversite'den Arabayatagi'na kadar kesintisiz ulastiracak olan hat, 19 Eylül Pazartesi tarihinden itibaren yolculu seferlerine baslayacak.

Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan konforlu ulasimi kentin her kösesine ulastirmak ve Uludag Üniversitesi'ni kent merkeziyle bulusturmak için hayata geçirilen BursaRay'in Üniversite etabi, yeni egitim ögretim yilinin da startinin verilecegi 19 Eylül Pazartesi gününden itibaren faaliyete basliyor.

Uludag Üniversitesi'ne ulasimi rahatlatacak olan Üniversite hattinda seferlerin baslamasiyla birlikte, Üniversite Istasyonu'ndan Arabayatagi'na gidecek olan 2 numarali metro, herhangi bir aktarma yapmadan Üniversite ile Arabayatagi arasinda hizmet verecek.


19 Eylül Pazartesi gününden itibaren de daha önce aktarma olmayan 1 numarali Organize Sanayi hatti, Demirtaspasa Istasyonu'na kadar gidecek ve buradan Arabayatagi Istasyonu'na aktarma gerçeklestirilecek.

Uludag Üniversitesi ögrencileri ile Tip Fakültesi hastanesine giden hasta ve hasta yakinlarina da kolaylik saglayacak olan hat, aktarmasiz hizmetle sehrin dogusu ile batisini bir araya getirecek.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler