Bursaray'la yatırım turu

hangover.websitedevuk.com

154BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, ÖZLÜCE ILE ARABAYATAGI ISTASYONLARI ARASINDA BURSARAY'LA YOLCULUK YAPIP HEM HATTI INCELEDI, HEM DE YOLCULUK YAPAN VATANDASLARIN SORUNLARINI DINLEDI.

BURSA'NIN KONFORLU ULASIM KONUSUNDA DÜNYAYA ÖRNEK OLDUGUNU BELIRTEN BASKAN ALTEPE, "BUNU DAHA IYI NOKTALARA TASIMA GAYRETINDEYIZ" DEDI.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Özlüce ile Arabayatagi istasyonlari arasinda BursaRay'la yolculuk yapip hem hatti inceledi, hem de yolculuk yapan vatandaslarin sorunlarini dinledi.
 
Bursa'nin her kösesinin ulasilabilir bir kent olmasi için bütçenin yüzde 70'inden fazlasini ulasim yatirimlarina ayiran Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, yatirim turunu bu kez BursaRay ile gerçeklestirdi. Özlüce ve Arabayatagi istasyonlari arasinda BursaRay ile yolculuk yapan Baskan Altepe, Bursa'nin ulasim sorununun ancak rayli sistemlerle çözülebilecegini, bu nedenle de rayli sistemlere büyük yatirim yaptiklarini söyledi. Rayli sistemi kentin dört bir yanina ulastirmak için yogun çaba sarf ettiklerini belirterek, bu kapsamda programlarinda olmamasina ragmen Kestel hattinin ihalesini gerçeklestirdiklerinin altini çizen Baskan Altepe, "Bugüne kadar kullanilan 22 kilometrelik rayli sistem hattina sadece bu dönemde sehir içi tramvay hatlariyla birlikte 26 kilometre ilave ediyoruz. Bu hedefe ulastigimizda Bursa'nin toplu ulasimi ekonomik ve konforlu hale geldigi gibi sehir içi trafigi de rahatlayacak. Ekibimizle birlikte, metro hattinda sistemin çalismasiyla ve eksikliklerle ilgili incelemeler yapiyoruz. Hem mevcut B80 vagonlarimizin çalismasi, hem de klimalari yeni takilan araçlarimizla incelemeye çiktik. Bugün 10'uncu aracimiza klima takildi" dedi.
Hedef saglikli ulasim

Baskan Altepe, klimalari yeni takilan ve Almanya'dan alinarak deneme seferlerine devam edilen yeni araçlarin isleyisini yerinde gözlemlediklerini vurgulayarak, "Sistemi, tüm giris çikislariyla tekrar inceleyip, varsa eksikliklerini ve aksakliklarini tespit edip, bunlari düzeltmeye çalisiyoruz. Vatandaslarimizla da görüsüp taleplerini aliyoruz. Hedefimiz saglikli bir sekilde Bursa'mizin ulasiminin saglanmasidir. Vatandaslarin günlük aktivitelerini zaman kaybetmeden yerine getirmeleri ve konforlu ulasimi yasamalarini amaçliyoruz. Bursa bu konuda dünyaya örnek konuma geldi. Bunu daha iyi noktalara tasimak için gayret ediyoruz" diye konustu.
Üniversitede yeni dönem BursaRay ile baslayacak

Çagdas ulasimi Uludag Üniversitesi ile bulusturacak olan hattin Altinsehir, Ertugrul ve Özlüce istasyonlarinin seferlere basladigini hatirlatan Baskan Altepe, "Yüzüncü Yil, Batikent ve Üniversite istasyonlarinda da çalismalar son asamaya geldi. Üniversiteye ulasim sadece ögrenciler için degil Tip Fakültesi Hastanesi nedeniyle bölgeye gelen vatandaslar için de büyük önem tasiyor. Bu nedenle üniversite hattinin Eylül ayinda yolculu seferlere baslamasi için çalismalarimizi hizla sürdürüyoruz" seklinde konustu.

Yolculugu sirasinda Baskan Altepe ile sohbet eden ve sikintilarini anlatan vatandaslar da hizmetlerinden dolayi Baskan Altepe'ye tesekkür ederek, basarili hizmetlerinin devamini diledi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler