BURULAŞ Türkiye'nin En Büyük 500 Şirketi Arasında

146FORTUNE DERGISI'NIN "TÜRKIYE'NIN EN BÜYÜK SIRKETLERI 500" SIRALAMASINDA 368'INCI SIRADA YER ALAN BURULAS, BURSA FIRMALARI ARASINDA ILK 20'DE YER ALDI.

Bursa Büyüksehir Belediyesi Ulasim Sirketi BURULAS, Fortune "Türkiye'nin En Büyük Sirketleri 500" siralamasindaki yerini aldi. Türkiye genelinde en büyük sirketler arasinda 368'inci sirada yer alan BURULAS, Bursa firmalari arasinda ise 20'inci oldu.
Bursa'nin en büyük 20'inci sirketi

Bursa'dan Sütas, Korteks, Zorlu Enerji gibi birçok özel sirketi geride birakan BURULAS, listeye giren 31 Bursa firmasi arasinda da 20'inci sirada yerini alarak, Bursa'da tek kamu sirketi oldu. BURULAS, verimlilikte de Aktif Devir Hizi siralamasinda 33'üncü siradan 11'inci siraya yükselerek, en verimli ilk 50 sirket arasinda kamu sirketlerinin de bulunabilecegini gösterdi. BURULAS, sektörel bazda ise Seyahat ve Tasimacilik Hizmetleri sektöründe de 14'üncü sirada yerini aldi.
Örnek olduk

Illere göre siralamada Bursa'nin Istanbul ve Ankara'nin ardindan üçüncü il olmasinda katki saglamaktan dolayi mutlu olduklarini belirten BURULAS Genel Müdürü Levent Fidansoy, "Bu yil besinci kez Fortune "Türkiye'nin En Büyük Sirketleri 500" listesinde yer aliyor olmaktan dolayi mutluyuz. Dünya ölçeginde bir kamu sirketinin böylesi basarilara imza atiyor olmasi konusunda örnek olduk. Türkiye'nin çesitli yerlerinden sirketler bilgi almak için geliyor. Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe'nin açtigi yolda, basarilarimiza basari katarak ilerliyoruz. Basarilarimizin en güzel karsiligi vatandas memnuniyetidir" dedi.
Kazanç yatirima dönüyor

Rakamlarda da görüldügü gibi kriz döneminin vatandasa yük vermeden en az hasarla atlatildigini dile getiren Fidansoy, "Vatandastan gelen yine vatandasa yatirim olarak gidiyor. Kazancimizin tamami Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim projelerinde yatirima dönüsüyor. Hali hazirda devam eden Emek Hatti ve Üniversite hatti yakin bir zamanda hizmete açilacak. Büyüksehir Belediyesi Kestel Etabi ihalesini yapti. En kisa zamanda temeli atilacak. Alimi gerçeklestirilen 30 adet vagonun teslimi basladi. Tamami teslim edilip, sisteme entegre edilmesi ile birlikte daha verimli daha interaktif bir ulasim tablosu çizecegiz. Mevcut vagonlarin klimalandirma çalismalari basladi ve tüm hiziyla devam ediyor. Cumhuriyet Caddesi Tramvay projesi hayata geçti. Bilindigi gibi Cumhuriyet Caddesi Tramvay hatti Davutkadi'ya uzatiliyor. Yeni 70 adet otobüs alindi. Otobüslerin tamami klimali, konforlu ve çevreci modeller. Hatta Santral Garaj'in alt bölgesinde bir hatta sari otobüs isletime basladiktan sonra, yolcu sayisinda yüzde 30 artis yasandi. Vatandas konforlu oldugu için otobüsü tercih etti. Bu projelerin tamami Bursa halkinin daha rahat bir ulasima kavusmasi adina" diye konustu.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler