Bukart Bayilik Ağı Genişliyor

145BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, TOPLU ULASIMDA KULLANILAN BUKART'LARI YASAMIN HER ALANINA ENTEGRE ETMEYE HAZIRLANIYOR.

BURSARAY VE OTOBÜSLE ULASIMDA KULLANILMASININ YANINDA BESAS BAYILERINDEKI ALISVERISLERDE DE GEÇERLI OLAN BUKART'LAR, KISA BIR SÜRE SONRA TÜM MINIBÜS HATLARINDA, KÜLTÜRPARK VE HAVUZLUPARK'TA DA GEÇERLI OLACAK.

Bursa Büyüksehir Belediyesi, Bursaray ve otobüslerle ulasimda kullanilmasinin yaninda BESAS bayilerinden yapilan alisverislerde de geçerli olan Bukartlari yasamin her alanina entegre etmek amaciyla çalismalara basladi. Bu kapsamda Bukart satis noktalarinin sayisinin artirilmasi amaciyla yeni bayilik basvurulari alinmaya basladi.
Toplu ulasimda para dönemi bitiyor

Bursa'da kent içi toplu tasimada yaygin olarak otobüs ve Bursaray hatlarinda kullanilan Bukart'larin minibüslerde de geçerli hale gelmesiyle ilgili altyapi çalismalari hizla sürüyor. Yakin bir zaman içinde tüm minibüslerde de Bukart'larin geçerli olacagi göz önünde bulundurulurken, vatandaslarin daha kolay kart dolumu yapabilmeleri için bayilik sayisinin artirilmasi için de çalismalar basladi. Bursaray Görükle ve Emek hatlari tamamlanma asamasina gelirken özellikle bu bölgelerde ve bayi sayisinin az oldugu Yildirim bölgesinde Bukart satis noktalari da artirilacak.
Bukart yasamin her alaninda

Bukart, halen Bursaray, Tramvay hatti, belediye, BURULAS ve özel halk otobüsleri ile BESAS bayilerinde yapilan alisverislerde kullaniliyor. Kültürpark ve havuzlupark'ta da geçerli hale gelecek olan Bukartlar yakin bir zaman içinde sehir içi tasimacilik yapan tüm minibüsler gibi alternatif ulasim araçlarinda da geçerli hale gelecek. Böylece Bukart sahibi olan vatandaslar, sehir içinde para tasimadan yolculuk yapabilirken, Kültürpark ve Havuzlupark'taki hizmetlerden de yararlanabilecek.
Bayilik basvurulari aliniyor

Vatandaslarin Bukart'a kolay ulasiminin saglanmasi amaciyla Bukart satis noktalarinin sayisi da artiriliyor. Bukart bayiligi talebinde bulunan esnafin müracaatlari Burulas'ta aliniyor. Sattiklari bilet üzerinden komisyon alan bayiler, bukart makinesi almak için ödedikleri depozitoyu, makineyi iade etmeleri halinde geri alabiliyorlar. Bukart bayiligi almak isteyen esnaflarin, basvurularini Burulas'a yapmalari gerekiyor.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler