BUDO 100 bin yolcuya gidiyor

3 NISAN 2013

 BASIN BÜLTENI

 BUDO 100 bin yolcuya gidiyor

 BURSA – Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan Bursa – Istanbul arasinda konforlu ve ekonomik ulasim imkani saglanmasi amaciyla kurulan ve bugüne kadar 75 binin üzerinde yolcu tasiyan BUDO, bu ay sonuna kadar 100 bin yolcuya ulasmayi hedefliyor. Deniz ulasiminda BUDO’yu tercih eden vatandaslar özellikle her biletten hizmet bedeli adi altindan ek ücret alinmamasi ve büfelerdeki ekonomik fiyat tarifesi nedeniyle Büyüksehir Belediyesi’ne tesekkür etti.

 Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin Burulas bünyesinde kurdugu Bursa Deniz Otobüsleri Isletmesi (BUDO) ile vatandaslar Bursa ve Istanbul arasinda konforlu, kaliteli ve ekonomik ulasim imkani bulurken, 24 Ocak’tan bu yana yaklasik 75 bin yolcu deniz ulasiminda BUDO’yu tercih etti. Mudanya ve Kabatas iskeleleri arasinda karsilikli olarak hafta içi 2 seferle baslatilan ve vatandaslardan gelen yogun talepler üzerine sefer sayilarina ilaveler yapan BUDO, halen haftanin bes günü 4’e, Cuma ve Pazar günleri ise karsilikli 5 sefer yapiyor. Günlük ortalama binin üzerinde yolcu tasiyan BUDO, ay sonuna kadar 100 binin üzerinde yolcuyu tasimayi hedefliyor.

 Hizmet bedeli alinmiyor

Deniz ulasiminda BUDO’yu tercih eden vatandaslar özellikle ulasim ücretinin yaninda ‘hizmet bedeli’ adi altinda ekstra 2 TL ücret alinmamasi nedeniyle Büyüksehir Büyüksehir Belediyesi’ne tesekkür ediyor. Tam bilet 18 TL, indirimli 14 TL sabit ücretle tasimaciligini sürdüren BUDO gemilerindeki BESAS tarafindan isletilen büfelerin ekonomik fiyat uygulamasi da vatandalar tarafindan memnuniyetle karsilaniyor.

 BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
 
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler