Mavi Turla Deniz Sefası Başladı

 

- BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI’NIN SOSYAL PROJELERI ARASINDA YER ALAN VE DENIZI GÖRME IMKANI BULAMAYAN VATANDASLARI SAHILLERLE BULUSTURAN MAVI TUR KÖRFEZ SEFERLERI TÖRENLE BASLADI.

- BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN YENI ROTASININ TURIZM OLDUGUNU HATIRLATARAK, BU KAPSAMDA SAHILLERI SENLENDIRMEK IÇIN DE YOGUN ÇABA IÇINDE OLDUKLARINI SÖYLEDI.

BURSA - Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasinda yer alan ve denizi görme firsati bulamayan vatandaslari sahillerle bulusturmak amaciyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arasi ücretsiz Mavi Tur seferleri basladi.

Mavi Tur Körfez Seferleri’nin baslamasi nedeniyle Mudanya iskelesinde tören düzenlendi. Mudanya Kaymakami Adem Öztürk, Mudanya Belediye Baskani Hasan Aktürk ve Gemlik Belediyesi Baskanvekili Refik Yilmaz’in yasi sira çok sayida vatandasin katildigi törende konusan Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, maddi imkansizliklar nedeniyle denize gitme firsati bulamayan vatandaslarin, bu degerleri en iyi sekilde yasamasi amaciyla düzenledikleri Mavi Tur sayesinde binlerce vatandasin denizle bulustugunu söyledi.

“Bu güzelligi yasatarak hissettirecegiz”

Bursa’nin ovasindan dagina, tarihi ve kültürel mirasindan denizine kadar tüm degerlerinin vatandaslar tarafindan hissedilmesi için çaba harcadiklarini belirten Baskan Altepe, “Bursa’nin güzelliklerinden biri de sahiller. Körfez artik Büyüksehir’in sinirlarinda. Bunu hissettirmek için sahil düzenlemelerinden iskelelerin onarimina kadar gerekli çalismalari sürdürüyoruz. Ayni zamanda körfezde de sirkülasyonun saglanmasi ve bu güzelligin herkese yasatilmasi için düzenlendigimiz ücretsiz körfez seferlerini baslatiyoruz. Denizi görme ve bu güzellikleri yasama sansini yakalayamayan halkimizi oturduklari bölgelerden belediye otobüsleriyle alip, buraya getiriyoruz. Onlarin da denizin keyfini çikarmasini sagliyoruz. Sadece kent merkezi degil ilçelerde de belirledigimiz 80 ayri noktadan alinan vatandaslarimiz sahillerin keyfini çikarma firsati buldu” diye konustu.

Mudanya Belediye Baskani Hasan Aktürk de Büyüksehir Belediyesi tarafindan bu yil besinci kez düzenlenen Mavi Tur Seferleri’nin Mudanya için de farkindalik olusturdugunu söyledi. Bursa’nin en ücra köselerinden gelen vatandaslarin bu turlar sayesinde Mudanya’yi ve Bursa’nin sahillerini görme imkani bildigini ifade eden Aktürk, ilçeye sagladiklari katkilar nedeniyle Baskan Altepe’ye tesekkür etti.

Gemiye binen vatandaslarla sohbet eden Baskan Altepe, Mavi Tur’un ilk yolcularini iskeleden el sallayarak ugurladi.

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler