F/2 hattı ile turizme ulaşım desteği

24-BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, GÜZELYALI FERIBOT ISKELESI'NDEN BURSA'NIN TARIHI VE KÜLTÜREL MERKEZLERINE DOGRUDAN ULASIMI SAGLAYAN F/2 HATTININ SEFERLERINI BASLATTI.

BURSA - Bursa'nin ulasim sorununa alternatif çözümler üreten Büyüksehir Belediyesi tarafindan seferlerine baslayan F/2 hatti ile Güzelyali'dan Derebahçe'ye kadar dogrudan toplu tasim hizmeti saglanacak.

Kentin ulasim sorununa yeni ve kalici çözümler üreten Büyüksehir Belediyesi, turizmi de hareketlendirecek bir çalismayi hayata geçirdi. Vatandaslarin yogun olarak tercih edebilecegi F/2 hatti, Güzelyali Feribot Iskelesi'nden baslayarak Derebahçe'ye kadar ulasimi sagliyor. Bursalilarin yani sira kentin günübirlik ziyaretçileri de Güzelyali'yi Emir Sultan'a baglayan seferler sayesinde, tarihi ve kültürel degerlerin odagi olan mekanlara kisa sürede ulasabilecekler. Manyetik kartlar ve akilli BuKART'larla yolcu tasiyacak olan F/2 hat numarali otobüslerde, Güzelyali'dan Derebahçe'ye gidis istikametinde iskele disinda hiçbir duraktan yolcu alinmayacak ancak isteyen yolcu istedigi durakta inebilecek. Derebahçe'den Güzelyali Feribot Iskelesi'ne gidiste ise yalnizca Emir Sultan, Yesil, Inönü Caddesi, Hasim Iscan,Ördekli Hamami, Altiparmak, Karagöz ve Kervansaray Kaplica duraklarindan yolcu alinacak. Pazartesi, sali, çarsamba ve persembe günleri Güzelyali Iskelesi'nden 09.00, 11.30, 19.00 ve 21.30 saatlerinde kalkacak olan F/2, Derebahçe'den de 10.30, 16.00 ve 20.30 saatlerinde seferlerine baslayacak. Cuma, cumartesi ve pazar günleri ise Güzelyali Iskelesi'nden baslayan seferler, 09.00- 11.30- 16.00- 19.00 ve 21.30'da; Derebahçe'den ise 10.30- 13.30- 18.00 ve 20.30 saatlerinde gerçeklestirilecek.

UKOME'nin 12 numarali karari dogrultusunda faaliyete baslayan F/2 hat numarali otobüsleri kullanacak olan yolcular, tam ve indirimli akilli Bukart ile 5,50 TL veya 3 TL degerindeki 2 manyetik kart ile yolculuk yapabilecekler. Ücretsiz kart geçersizdir. Feribottan kaynaklanan gecikmelerde ise otobüsler, tüm yolcularin tahliyesine bagli olarak hareket edecek.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler