Yeşil Otobüsler Kartlı Sisteme Dönüyor

TOPLU ULASIMDA KALITE VE KONFORUN ARTMASINA YÖNELIK OLARAK BURSA ÖZEL HALK OTOBÜSÇÜLERI ODASI BURULAS’IN BILGI VE TECRÜBELERINDEN YARARLANACAK, HALK OTOBÜSLERINDE SIRKETLESMENIN ÖNÜ AÇILACAK.

BURSA – Geçtigimiz ay çesitli gerekçelerle Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin bütünlesik kart sisteminden çikan ve araç içinde para ile bilet kesme sistemini baslatan Özel Halk Otobüsleri Odasi, yeniden kartli sisteme dönüyor.

Bursa’da ulasimi sorun olmaktan çikarmak amaciyla hava, deniz ve karayolu ile rayli sistem yatirimlarina agirlik veren ve bütçenin yüzde 70’ini ulasim yatirimlarina ayiran Büyüksehir Belediyesi ile Özel Halk Otobüsçüleri Odasi arasinda yasanan gerginlik tatliya baglandi. Taleplerinin yerine getirilmedigini iddia eden Özel Halk Otobüsçüleri Odasi’na bagli 355 yesil otobüs, bütünlesik kart sisteminden çikarak, araç içinde para ile bilet kesmeye baslamisti. Yaklasik bir ay devam eden bu uygulamanin ardindan Özel Halk Otobüsçüleri Odasi Baskani Ramazan Umur, Burulas Genel Müdürü Levent Fidansoy ile bir araya geldi. Burulas’ta yapilan ve toplu ulasim sisteminde yasanan gelismelerin ele alindigi toplantida taraflar masadan uzlasma ile kalkti. Halk Otobüslerinin 13 Temmuz Cumartesi (YARIN) gününden itibaren bukart sistemine geçmeleri konusunda mutabakata varildi. Görüsmede ayrica Burulas ile Özel Halk Otobüsleri arasindaki isbirliginin artirilmasi, toplu ulasimi gelistirici düzenlemelerin hem isletme sahipleri hem de yolcularin talepleri dikkate alinarak uygulamaya geçirilmesi kararlastirildi. Özel halk otobüslerindeki hizmet kalitesinin artirilmasina yönelik olarak Burulas’in bilgi ve tecrübelerinden yararlanacak olan Özel Halk Otobüsçülerinin sirketlesmesine yönelik adimlar da atilmis olacak.

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler