DENİZDEN SONRA HAVA ULAŞIMINA DA YOĞUN İLGİ

DENIZDEN SONRA HAVA ULASIMINA DA YOGUN ILGI
YOGUN TALEP ÜZERINE DENIZ KUSU SEFERLERI ARTIRILDI
BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI’NIN ISTANBUL ILE BURSA ARASINI 18 DAKIKAYA INDIREN VE SALI HARIÇ HER GÜN 4 UÇUS OLARAK BASLATILAN DENIZ UÇAGI SEFERLERI YOGUN TALEP ÜZERINE 6 UÇUSA ÇIKARILDI.

BURSA – Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin Istanbul ile Bursa arasini 18 dakikaya indiren ve Sali hariç her gün 4 uçus olarak baslatilan deniz uçagi seferleri yogun talep üzerine 17 Nisan Çarsamba gününden itibaren 6 uçusa çikariliyor.

Bursa Büyüksehir Belediyesi’nin ulasim yatirimlari zincirinin en önemli halkalarindan biri olan ve Istanbul ile Bursa arasini 18 dakikaya indiren deniz uçaginin 1 Nisan’da baslayan yolculu seferleri, büyük ilgi görüyor. Halen Sali hariç haftanin her günü Haliç’ten 2, Gemlik’ten 2 olmak üzere günde 4 uçus gerçeklestiren deniz uçagi, yüzde 100 doluluk oraniyla bugüne kadar yaklasik 600 yolcu tasidi. Bursa – Istanbul arasindaki ulasimda deniz uçagini tercih edenlerin sayisinin sürekli artmasi üzerine Burulas tarafindan, 17 Nisan’dan itibaren sefer seferlerinin da artirilmasina karar verildi.

Günde 6 uçus yapilacak

17 Nisan Çarsamba gününden itibaren baslayacak yeni düzenlemeye göre Haliç’te Kadir Has Üniversitesi Caddesi’ndeki Istanbul Büyüksehir Belediyesi Spor Tesisleri’nin yanindaki iskeleden sabah 9.00, öglen 12.15 ve aksam 18.00 saatlerinde deniz uçagi havalanacak. Gemlik limanindan uçus saatleri ise sabah 09.45, öglen 13.00 ve aksam ise 18.45 olarak belirlendi. Bursa – Istanbul arasinda 100 TL bedelle 18 dakikada ulasim imkanindan yararlanmak isteyenler Burulas’in www.burulas.com.tr adresli web sitesinden veya 444 99 16 numarali telefondan biletlerini alabilecekler.

Zamanla yarista büyük avantaj

Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, 2013 yilinin Bursa’da ulasim çesitliliginin yasandigi bir yil oldugunu hatirlatarak, deniz otobüsü seferlerinde 100 bin yolcu hedefine yaklastiklarini, deniz uçagindaki yüzde 100 doluluk oraninin da yapilan yatirimlarin dogrulugunun gösterdigi oldugu söyledi. Günümüzde  zamanin en önemli deger oldugunu ifade eden Baskan Altepe, “Gerek isadamlarimiz gerekse sik sik Istanbul’a gidip gelmek zorunda olan yöneticilerimiz, islerini bir gün içinde halledebilmek için zamanla yarisiyordu. Ulasimda deniz uçagini tercih edenler bu yarista bir adim öne geçme imkani buluyor. Talepler üzerine seferler artirildigi gerektiginde sefer sayilari daha da artirilabilecek” dedi.

Baskan Altepe, deniz otobüsü ve deniz uçagi seferlerine gösterdikleri ilgi nedeniyle Bursali ve Istanbullu vatandaslara tesekkür etti.

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler