Plastik Kapaklardan Akülü Arabaya

136Bursa Kent Konseyi tarafindan baslatilan 'Altin Kapak Sandalyeye' projesi kapsaminda BursaRay istasyonlarinda toplanan plastik kapaklar, Bursa Kent Konseyi'ne teslim edildi.

Bursa'da yasayan vatandaslara konforlu ulasim imkani sunan BURULAS, sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkatleri çekiyor. Plastik kapaklarin geri dönüsümü ile alinacak akülü arabalari ihtiyaç sahibi engelli vatandaslara ulastirmak amaciyla gerçeklestirilen projeye Büyüksehir Belediyesi'nin ulasim sirketi BURULAS da destek oldu. BursaRay istasyonlarina konulan altin kapak kutularinda 400 kg'lik plastik kapak toplandi. Kapaklar, geri dönüsümün saglanmasi için de Bursa Kent Konseyi'ne teslim edildi. BURULAS yetkilileri, bundan sonra da kapak toplamaya devam ederek hedeflenen 100 akülü arabanin alinmasina tam destek vereceklerini belirtti.
"Sosyal Projeleri önemsiyoruz"

BURULAS Isletme Müdürü Bülent Atak, "Sosyal projeleri önemsiyoruz. BursaRay istasyonlarinda bulunan kapak kutulari, tüm vatandaslarimizin atik kapaklarini degerlendirebilmeleri için uygun birer firsattir. Bu konuda vatandaslarimizin ve diger çalisanlarimizin gereken hassasiyeti sürdüreceklerine inaniyorum" dedi.
2011 Ocak ayinda baslayan 'Altin Kapak Sandalyeye' kampanyasi, 2012 Ocak ayina kadar devam edecek.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler