Budo'ya Ulaşım Artık Daha Kolay


BUDO’YA ULASIM ARTIK DAHA KOLAY

- BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN ISTANBUL- BURSA ARASINDA BASLATILAN DENIZ OTOBÜSÜ SEFERLERINE ILGI GÜN GEÇTIKÇE ARTARKEN, YOLCULARIN KENT MERKEZI VE MUDANYA ISKELESI ARASINDAKI ULASIMININ SAGLANMASI AMACIYLA F3 OTOBÜS HATTI DEVREYE ALINDI.

BURSA – Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan Istanbul- Bursa arasinda baslatilan deniz otobüsü seferlerine ilgi gün geçtikçe artarken, yolcularin kent merkezi ve Mudanya iskelesi arasindaki ulasiminin saglanmasi amaciyla F3 otobüs hatti devreye alindi.

Deniz otobüsü içindeki servis hizmetlerinden, iskeleye ulasima kadar her asamada vatandaslara kaliteli ve ekonomik hizmeti ön planda tutan Büyüksehir Belediyesi, vatandaslarin Mudanya iskelesine ulasimi için yeni bir otobüs hattini sisteme dahil etti. Burulas tarafindan devreye alinan F3 hatti sayesinde Mudanya Budo iskelesi ile Bursa merkezi uygun fiyatlarla birbirine bagliyor.

Kabatas’tan gelen yolcularin bavullarinin tasinmasina da olanak saglayan bagajlari bulunan 55 kisi oturma kapasiteli modern otobüslerle, deniz otobüsü saatlerine entegre olarak seferlere baslandi.
Otobüslerin güzergahi ise; gidis; Teleferik - Namazgah - Setbasi - Inönü cd. - Hasim Iscan cd. - Altiparmak cd. - Çekirge cd. - Zübeydehanim cd. - Acemler - Sanayi cd. - Mudanya cd. ve mudanya iskelesi olarak belirlendi. Dönüs hatti ise; Mudanya iskelesi - Mudanya cd. - Sanayi cd. - Acemler - Zübeydehanim cd. - Çekirge cd. - Altiparmak cd. - Atatürk cd. - Setbasi – Namazgah ve Teleferik seklinde olacak.

Sadece belirlenen duraklarda durarak süratli ulasim saglayan Burulas F3 hattinda Bukart geçerli tam 3,00 TL, indirimli 2,00 TL olacak. Bukarti olmayanlar da gerek gemi büfesinde gerekse Budo iskele gisesinden 3,50 TL bedelle magnetik tek binislik bilet alabilecek. Ayrica gemi büfesi ve gisede Bukart satisi ve dolum islemi de yapilabilecek. Birkaç gün içersinde Kabatas iskelesinde de Bukart ve bilet satisi baslayacak.
F3 hatti Namazgah’tan Mudanya’ya hareket saatleri ise 05:30 ve 14:00 olarak belirlenirken, Budo seferlerindeki degisikliklere göre sefer saatlerinde düzenleme yapilacak.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler