DENİZ UÇAĞININ 2 BİNİNCİ YOLCUSU ÇİÇEKLERLE UĞURLANDI

 

 

BASIN BÜLTENI
DENIZ UÇAGININ 2 BININCI YOLCUSU ÇIÇEKLERLE UGURLANDI 

BURSA - Büyüksehir Belediyesi tarafindan Istanbul'la Bursa arasinda hava koridoru kurulmasi hedefiyle 1 ay önce baslatilan deniz uçagi seferlerine ilgi her geçen gün artarken, 2 bininci yolcu olarak Istanbul'a biletini alan Nurten Zara isimli mimar Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe tarafindan Gemlik'ten çiçeklerle ugurlandi. Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, Istanbul'la Bursa'nin birbirine yakinlasmasinin çok önemli olduguna deginerek, "Bursa ve Istanbul sakinleri destek verdigi müddetçe uçak ve sefer sayilarimiz artacak" dedi.  

Büyüksehir Belediyesi’nin ulasim sirketi BURULAS tarafindan baslatilan deniz uçagi seferleri ile vatandaslar Bursa ve Istanbul arasinda hizli ve kaliteli ulasim imkanini bulurken, 1 Nisan tarihinde baslayan seferler genis kitlelere hizmet vermeye basladi. Gemlik'le Haliç arasinda karsilikli 2 seferle baslayan deniz uçagi yüzde 100 doluluk oraniyla çalisirken, yolcu sayisinda da 2 bini asti. Deniz uçaginin 2 bininci yolcusu olarak Istanbul'a giden Nurten Zara, Gemlik Iskelesi'nde büyük bir sürprizle karsilasti. Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, 2 bininci yolcu olarak BURULAS kayitlarina giren Nurten Zara'yi çiçeklerle ugurladi. Istanbul'a ulasim için deniz uçagini tercih etmekten dolayi mutlu oldugunu belirten Yüksek Mimar Nurten Zara, "2 bininci yolcu olmam benim için sans ve sürpriz oldu. Hizmetlerinden gurur duydugum sayin baskanimiza çok tesekkür ediyorum" diye konustu.  

Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, deniz uçaginin ekonominin baskenti Istanbul'la Bursa arasinda hava koridoru olusturulmasi amaciyla kuruldugunu belirterek, yolcu sayisinin her geçen gün arttigini, halkin kendi projesine sahip çikmasinin mutluluk verici oldugunu söyledi. Geride kalan 33 günde 2 bininci yolcu sayisina ulastiklarini ve sayinin her geçen gün artmasini beklediklerini ifade eden Baskan Altepe, "Bugün 2 bininci yolcuyu Istanbul'a tasiyoruz. Bu durum, deniz otobüsü seferlerinin hemen ardindan hizmete aldigimiz deniz uçagi seferlerinin halkimizin teveccühünü kazandigini gösteriyor" seklinde konustu. Istanbul'la Bursa'nin yakinlasmasini çok önemsediklerini, deniz uçagi seferlerinin gerek ekonomi gerekse turizm açisindan iki kentin gelisimine katki saglayacagini belirten Baskan Altepe, "Uçaklarimiz iki sehir arasinda dolu dolu çalisiyor. Bu, hem Bursalilarin hem de Istanbullularin projeye verdigi destegi gösteriyor. Onlar bu hassasiyeti sürdürdükçe bizler de uçak ve sefer sayilarimizi artiracagiz" ifadelerini kullandi.  

BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA ILISKILER SUBE MÜDÜRLÜGÜ


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler