Tramvayla Yolculuk Cumartesi Başlıyor

134TARIHI ÇARSI VE HANLAR BÖLGESI'NI BURSA'NIN YENI VITRINI HALINE GETIRECEK OLAN TRAMVAY SEFERLERI 28 MAYIS CUMARTESI GÜNÜ YAPILACAK TÖRENLE BASLIYOR.

TRAMVAYIN TEST SÜRÜSLERINE KATILAN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, CUMHURIYET CADDESI'NIN BURSA'NIN YENI VITRINI OLACAGINI SÖYLEDI.

Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan hayata geçirilen Cumhuriyet Caddesi Nostaljik Tramvay hatti projesinde sona gelindi. Tramvayin test sürüsüne katilan Baskan Altepe, yolculu seferlerin Cumartesi günü düzenlenecek törenle baslayacagini söyledi.
 
Tarihi Çarsi ve Hanlar Bölgesi'ni bir bütün olarak ele alan ve bölgeyi kentin vitrini haline getirmeyi amaçlayan Büyüksehir Belediyesi'nin, Cumhuriyet Caddesi'ni Bursa'nin 'Istiklal Caddesi' haline getirme çalismalarinda sona gelindi. Gökdere'den baslayip, Zafer Meydani'na ulasan yaklasik 1,5 kilometrelik güzergahta çalisacak olan tramvay hattina enerji verildi ve deneme seferleri yapildi. Cadde üzerindeki çevre düzenleme çalismalari da hizla devam ederken, tramvayin yolculu deneme seferine katilan Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, 28 Mayis Cumartesi günü saat 17.00'da yapilacak törenin ardindan seferlerin resmen baslayacagini kaydetti.
Bursa'nin vitrini yenileniyor

Tarihi çarsi ve hanlar bölgesinin yerli ve yabanci turistler tarafindan en çok ziyaret edilen noktalarin basinda geldigini hatirlatan Baskan Altepe, bölgenin UNESCO Dünya Mirasi Listesi'ne alinmasi yönündeki çalismalarimiz hizla sürüyor. Tramvay hattimizla bölgeye olan ilgi daha da artacak. Ayni zamanda bölge yayalara terk edilmis olacak. Tramvay seferlerinin yaninda yapacagimiz cephe düzenlemeleriyle burasi Bursa'nin yeni vitrini olacak" diye konustu.
Yaya yogunlugu artti

Öte yandan ticari hareketliligin yogun oldugu Cumhuriyet Caddesi'nin yayalasmasi vatandaslar tarafindan ilgiyle karsilandi. Insa çalismalari asamasinda bile bölgedeki yaya yogunlugu artarken, tramvayin seferlere baslamasiyla birlikte Cumhuriyet Caddesi'nin kentin yeni bulusma noktasi olmasi bekleniyor.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler