Körfezde Mavi Yolculuk Başladı

133BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI'NIN SOSYAL PROJELERI ARASINDA YER ALAN VE DENIZI GÖRME IMKANI BULAMAYAN VATANDASLARI SAHILLERLE BULUSTURAN MAVI TUR KÖRFEZ SEFERLERI TÖRENLE BASLADI.

BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, BURSA'NIN YENI ROTASININ TURIZM OLDUGUNU HATIRLATARAK, BU KAPSAMDA SAHILLERI SENLENDIRMEK IÇIN DE YOGUN ÇABA IÇINDE OLDUKLARINI SÖYLEDI.

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin sosyal sorumluluk projeleri arasinda yer alan ve denizi görme firsati bulamayan vatandaslari sahillerle bulusturmak amaciyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arasi ücretsiz Mavi Tur seferleri basladi.
 
Mavi Tur Körfez Seferleri'nin baslamasi nedeniyle Mudanya iskelesinde tören düzenlendi. Mudanya Belediye Baskani Hasan Aktürk'ün yasi sira çok sayida vatandasin katildigi törende konusan Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, maddi imkansizliklar nedeniyle denize gitme firsati bulamayan vatandaslarin, bu degerleri en iyi sekilde yasamasi amaciyla düzenledikleri Mavi Tur sayesinde geçtigimiz yil 10 bine yakin vatandasin denizle bulustugunu söyledi.
"Bu güzelligi yasatarak hissettirecegiz"

Bursa'nin ovasindan dagina, tarihi ve kültürel mirasindan denizine kadar tüm degerlerinin vatandaslar tarafindan hissedilmesi için çaba harcadiklarini belirten Baskan Altepe, "Bursa'nin güzelliklerinden biri de sahiller. Körfez artik Büyüksehir'in sinirlarinda. Bunu hissettirmek için sahil düzenlemelerinden iskelelerin onarimina kadar gerekli çalismalari sürdürüyoruz. Ayni zamanda körfezde de sirkülasyonun saglanmasi ve bu güzelligin herkese yasatilmasi için düzenlendigimiz ücretsiz körfez seferlerini baslatiyoruz. Denizi görme ve bu güzellikleri yasama sansini yakalayamayan halkimizi oturduklari bölgelerden belediye otobüsleriyle alip, buraya getiriyoruz. Onlarin da denizin keyfini çikarmasini sagliyoruz. Sadece kent merkezi degil ilçelerde de belirledigimiz 80 ayri noktadan alinan vatandaslarimiz sahillerin keyfini çikarma firsati buldu" diye konustu.
 
Mavi Tur körfez seferleri, haftanin 7 günü boyunca iki sefer halinde düzenlenecek. Vatandaslar Mudanya-Armutlu arasinda yolculuk yapip, denizin keyfini çikarabilecek. Mudanya-Armutlu-Fistikli- Kumla arasinda 500 kisi kapasiteli gemiyle yapilacak ilk sefer sabah 09.30'da Mudanya'dan baslayacak ve 15.30'da sona erecek. Ikinci sefer ise saat 18.30'da baslayip, 22.45'te tamamlanacak.

Baskan Altepe, ücretli tarifeli körfez seferlerinin önümüzdeki günlerde baslayacagini da sözlerine ekledi.
Gemiye binen vatandaslarla sohbet eden Baskan Altepe, Mavi Tur'un ilk yolcularini iskeleden el sallayarak ugurladi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler