Yıldırım'da Ulaşım Zincirine Yeni Hatlar Eklendi

130BURSA'NIN TRAFIGINE ALTERNATIF ÇÖZÜMLER ÜRETEN BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI, D/6, D/7 ve D/8 HATLARIYLA YILDIRIM ILÇESI'NDEKI HASTANELERE ULASIMI KOLAYLASTIRDI.

Bursa Büyüksehir Belediyesi'nin kentiçi ulasima nefes aldiran projelerine yeni halkalar ekleniyor. Yildirim Ilçesi'nde faaliyet gösterecek D/6, D/7 ve D/8 hatlari seferlerine basladi.

Büyüksehir Belediyesi Ulasim Daire Baskanligi'ndan alinan bilgiye göre, Yildirim Ilçesi'nde hastaneler bölgesine ulasimi kolaylastiracak D/6, D/7 ve D/8 hatlari, seferlerine basladi.

Yildirim Ilçesi'nin trafigine nefes aldiracak olan D/6, D/7 ve D/8 hatlari, vatandaslarin Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi, Dis Hastanesi ve Sevket Yilmaz Kadin Dogum ve Çocuk hastanelerine ulasimini saglayacak. Tüm hatlarda, engelli vatandaslarin da rahatlikla yararlanabilecegi alçak tabanli araçlar çalisacak olup, tam 1.25 TL, indirimli 0.85 TL'ye ulasim saglanacak.

D/6 hatti, Isabey, Demetevler ve Sirinevler mahallelerini BursaRay'a ve Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi'ne baglayacak olup; Isabey, Demetevler Mahallesi, Ismetpasa Caddesi, Ismetiye Caddesi, Sirinevler Caddesi, Ankara Yolu Caddesi, Prof. Tezok Caddesi, Mimar Sinan Bulvari, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi ve Siteler güzergahini izleyecek.
Karapinar Mahallesi'ni BursaRay'a ve Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi'ne baglacak olan D/7 hatti, Karapinar Mahallesi, Karapinar Caddesi, 22. Cadde, Ankara Yolu Caddesi, Prof. Tezok Caddesi, Mimar Sinan Bulvari, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi ve Siteler güzergahindan seferlerini sürdürecek.

D/8 hatti ise Degirmenönü Mahallesi'ni BursaRay'a ve Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi'ne baglayacak olup, vatandaslar Degirmenönü Mahallesi, Sehitler Caddesi, Cumalikizik Caddesi, Ankara Yolu Caddesi, Prof. Tezok Caddesi, Mimar Sinan Bulvari, Sevket Yilmaz Devlet Hastanesi ve Siteler güzergahini takip edecek.

Yeni hatlarin güzergahlariyla ilgili ayrintili bilgiye de http://ulasim.bursa.bel.tr adresinden ulasilabilecek.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler