Büyükşehir'in Otobüs Filosuna Taze Kan

129BURSA BÜYÜKSEHIR BELEDIYESI TARAFINDAN ALINAN OTOKAR MARKA 34 OTOBÜS, SEFERLERINE BASLADI.

BURSA'DA ULASIM SIKINTISINA ÇÖZÜMLER ÜRETEN BÜYÜKSEHIR BELEDIYE BASKANI RECEP ALTEPE, "BURSA'DA HER BÖLGENIN BÜYÜK ÖZLEMLE BEKLEDIGI 30 ADET 13 METRELIK, 4 ADET 6 METRELIK OTOBÜSLER, BUGÜNDEN ITIBAREN 7 ILÇEDE FAALIYETE GEÇIYOR" DEDI.

YENI OTOBÜSLERLE BURSA'NIN ULASIM FILOSUNUN YAS ORTALAMASI 2'NIN ALTINA DÜSTÜ.

Bursa Büyüksehir Belediyesi tarafindan, kent içi ulasim filosuna kazandirilan 34 yeni otobüs, BURULAS'ta düzenlenen basin toplantisiyla seferlerine basladi.
 
Büyüksehir Belediyesi, kent içi ulasimda yasanan sikintilara alternatif çözümler üretmeye devam ediyor. Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, kentteki ulasim filosunu güçlendiren yeni otobüslerin tanitildigi toplantida, yatirimlariyla Bursa'nin daha yasanabilir ve ulasilabilir hale gelmesi için çalistiklarini söyledi.

Halkin taleplerinin ve kentin en büyük gereksiniminin ulasim konusunda oldugunu vurgulayan Baskan Altepe, "Nüfusu milyonlari asan Bursa'da toplu ulasimin yayginlastirilmasi, çagdas bir kent olmasi ve sehir merkezinin trafikten arinmasi hedefiyle çalismalarimiz sürdürüyoruz. Toplu ulasim kullanimi orani Bursa'da yüzde 50'yi asti" dedi.

Kentte ulasim sorunlarinin çözülmesi, saglikli, konforlu ve zamaninda ulasimin saglanmasi için titiz davrandiklarini kaydeden Baskan Altepe, "Yatirimlarimizin yüzde 70'inden fazlasini ulasim alaninda yapiyoruz. Bizden sonraki nesillerin sikintiya girmemesi, metro hatlarinin sehrin bir basindan digerine ulasmasi için çalisiyoruz. Metro hatlari Görükle'den Mudanya'ya, Geçit'e kadar uzanacak. Kestel Gürsu hattinda da ihaleyi gerçeklestirdik" diye konustu.

Mevcut rayli sistem hatlarinda gerekli düzenlenmelerin yapildigini ve yillardir klimasiz olan vagonlara klima takildigini belirten Baskan Altepe, sehir içi tramvay hattina önem verdiklerini ve Cumhuriyet Caddesi'ndeki çalismalarin da 1 ay içerisinde bitirilecegini vurguladi.
"Hedefimiz, çagdas bir kent"

"Hedefimiz, çagdas bir kent. Bursa'nin yayaya ve toplu ulasima endeksli, rayli sistemle donanmis bir sehir olmasini istiyoruz" diyen Baskan Altepe, Bursa'nin rayli sistemde en önde gelen sehir oldugunu dile getirerek, bu konudaki çalismalarin seri bir sekilde sürdügünü ifade etti. Büyüksehir Belediyesi'nin hiçbir kar beklemeden, Bursa'nin ihtiyaci dogrultusunda çalismalar yaptigini anlatan Baskan Altepe, "Gerek otobüs hatlari gerekse besleme hatlarla toplu ulasim kullanimi günden güne artiyor. Ulasim problemleriyle ilgili kararlari aninda alip yatirimlari yapmaya devam ediyoruz. Her bölgenin büyük özlemle bekledigi 30 adet 13 metrelik, 4 adet de 6 metrelik otobüslerimiz, bugünden itibaren 7 ilçede faaliyete geçecek. Örnek araçlarla örnek hizmetleri vatandaslarimizin hizmetine sunacagiz" seklinde konustu.
Yerli araçlar Bursa'da

Bursa'daki yerli araç üretiminin önemine de deginen Baskan Altepe, Roma, Viyana ve New York'taki araçlarin Bursa'daki yerli üretim araçlari olmasinin heyecanini yasadigini söyledi. Bursa otobüs filosuna yeni eklenen Otokar marka 34 aracin her türlü konfora sahip olduguna isaret eden Baskan Altepe, "Tamami yüzde 100 yerli üretim olan araçlarin tasarimlari da Türkiye'de yapildi. Alçak tabanli, klimali, engelli donanimli, Euro 4 motoruyla çevre dostu araçlarimiz herkese ulasacak. Bursa her geçen gün daha konforlu bir sehir oluyor. Bu dönem aldigimiz 95 araçla, BURULAS olarak toplam 232 adet sari otobüse ulastik. Bursa'daki ulasim filosu günden güne gençlesiyor. Tüm filodaki araçlarin yas ortalamasi, 2 yasin altina düstü. Bursalilar herseyin en iyisine layik. Biz de bu konuda elimizden geleni yapmaya devam ediyoruz" diye konustu.

Baskan Altepe, konusmasinin ardindan kurdele keserek, otobüslerin seferlerini baslatti. Bir otobüsün direksiyonuna da geçen Baskan Altepe, konforlu araçlarin test sürüsünü de gerçeklesti


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler