Terminalden yürüme sıkıntısına son

22Bursa - Bursa Büyüksehir Belediyesi, Sehirlerarasi Terminali'nin Yalova Yolu IKEA önü girisinden terminale kadar tüm yayalari güzergah üzerinde çalisan otobüslerle ücretsiz tasiyacak. Terminalde inip Gemlik tarafina gidecek olanlarda ayni güzergahta IKEA önüne kadar belediye otobüslerinden ücretsiz yararlanabilecekler.

Bursalilara rahat, konforlu, ekonomik ve engelli vatandaslara da uygun olarak tasarlanan otobüslerle kaliteli ulasim hizmeti veren Büyüksehir Belediyesi, ulasim konusunda her geçen gün alternatif çözümleri hayata geçiriyor. Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe'nin talimatiyla terminale gece ulasim tarifesinin uygulanmasinin ardindan IKEA önünden terminale yürüyen tüm vatandaslarin da sikintisi çözülüyor. Terminale gidecek ancak IKEA önünde inen tüm vatandaslar artik terminale giden otobüslere ücretsiz binebilecekler. Özellikle terminalde inip Gemlik'e gidecek olan vatandaslarda IKEA önüne kadar terminal otobüslerinden ücretsiz yararlanabilecek.

Bursa Büyüksehir Belediye Baskani Recep Altepe, sorunlarin çözümsüz olmadigini belirterek, "Yasanilan sorunlari yerinde tespit ederek, çözümler üretmeye devam edecegiz. Terminalde kisa süreli parklanmalarda yasanan sikintiya yönelik otoparki 30 dakika ücretsiz hale getirdik. Terminalle sehir merkezi arasinda yasanan toplu ulasim sikintisi da uzun zamandir vatandaslarimizi zor durumda birakiyordu. Mevcut hatta takviye yaparak terminale gece ulasiminda yasanan sikintiya çözüm ürettik. Simdi de yol üzerinde inen yolculari terminale kadar ücretsiz tasiyacagiz. Hemsehrilerimize hayirli olsun" dedi.


Yayınlanma Tarihi : 2.9.2014
Burulaş Bursa Ulaşım Toplu Taşım İşletmeciliği Turizm San. Ve Tic. A.Ş.
Bursa Büyükşehir Belediyesi Kuruluşudur.

Müşteri Hizmetleri

Hızlı Menü

Bilmeniz Gerekenler